Ödeme Seçenekleri

adres7.net’da aşağıdaki ödeme seçenekleriyle peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Belirtilenlerin dışındaki ödeme yöntemleri (kapıda ödeme, EFT, havale vb) adres7.net'da kullanılmamaktadır.

  • Kredi Kartı
  • Banka (ATM) Kartı
  • Sanal Kredi Kartı
  • Alışveriş Kredisi
  • BKM Express
  • Garanti Pay

Bilgilendirme

Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı tanımlanan, limitini sizin belirlediğiniz, internette alışveriş yaparken kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır.

Ödeme yaparken kullanabileceğiniz kredi kartı puanları

Bonus: Bonus özellikli kredi/banka kartlarınızda biriken bonuslarınızı peşin veya taksitli tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

WorldPuan: World kartınızdaki WorldPuan'lar ile ödeme yapabilmeniz için sepetinizde sadece bir ürün olmalı ve kartınızdaki WorldPuan tutarı ürün bedeline eşit ya da ürün bedelinden fazla olmalıdır.

Axess: Axess özellikli kredi/banka kartlarınızda biriken ChipParaları peşin veya taksitli tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Kapıda ödeme

adres7.net ürün satışı yapmamaktadır. adres7.net’da satışa çıkarılmış ürünler, adres7.net’a satıcı olarak üye olan satıcılar tarafından satılmaktadır.

adres7.net’da tüm işlemler Sıfır Risk ile gerçekleşir. Sıfır Risk gereği alıcının ödeme yaptığı ürün önce adres7.net’un havuz hesabına aktarılmalıdır. Alıcı ürünü teslim aldıp onay verdikten sonra adres7.net havuz hesabındaki ürün bedeli satıcıya aktarılır.

Sıfır Risk gereği kapıda ödeme sırasında ödeme kontrolü sağlanamayacağı için bu yöntem kullanılmamaktadır.

Kayıtlı kart ile ödeme

Ödeme ekranındaki "Kayıtlı Kartlarım" seçeneğinden adres7.net'da kayıtlı kartlarınıza ulaşabilir, istediğiniz kayıtlı kart ya da farklı bir kart ile peşin veya taksitli ödeme yapabilirsiniz. adres7.net'da kart kaydetme hizmeti altyapısı Visa tarafından onaylı Mobilexpress tarafından sağlanmaktadır.

Farklı kartlarla/ödeme seçenekleriyle ödeme yapmak

Alışveriş sepetinizdeki ürünlere tek seferde farklı ödeme yöntemleriyle ödeme yapma seçeneği bulunmamaktadır.

Bir ürünü satın alırken farklı ödeme yöntemleri veya farklı kartlarla ödeme yapmak isterseniz ürünün satıcısından ürün bedeline karşılık gelecek şekilde özel satışlar açmasını isteyebilirsiniz. Böylece, adınıza özel açılan satışlara farklı kartlarla ödeme yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ürün sayfasındaki satıcıya sor linki ile satıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

Önemli: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) tasitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon alışverişleri, doğrudan pazarlamayla ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alışverişlerinde taksit uygulanamaz.

Altın ürünlerinde taksit seçeneği

Külçe, Ziynet Altın kategorisinde taksitli ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Külçe, Ziynet Altın kategorisi dışında satışa sunulan altın ürünlerine 6 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Ticari kartlara özel taksit seçeneği

Ticari kredi kartı, bankaların işletmelere verdiği, şirket harcamaları için kullanılan kredi kartı türüdür. Taksit kısıtlaması ticari kredi kartları için geçerli değildir. Ticari kredi kartları ile tüm kategorilerdeki ürünlere 3, 6 veya 9 taksitle ödeme yapılabilir. İş Bankası, FinasBank ve Akbank kartlarında 12 taksitle ödeme seçeneği bulunmaktadır.