Nasıl İade Yapılır?

Satın aldığınız bir ürünü, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden iade edebilirsiniz.

İadeyi başlatın

Hesabım - Siparişlerim sayfasında, ürünün bulunduğu satırındaki "İadeyi Başlat" butonuna tıklayın ve sonrasında iade nedenini seçip yönlendirmeleri takip ederek iade talebi oluşturun.

Satış kodunu not edin

Hesabım sayfanızdan ürüne ait satış kodunu öğrenin ve kargo görevlisine söylemek için not edin. Siparişlerim sayfasında ürün görselinin yanında bulunan koddur.

Ürünü kargoya verin

Ürünü hasar görmeyecek şekilde faturası ile beraber paketleyin. Kargoya verirken kargo görevlisine adres7.net satış kodunu gösterin. Gönderiyi satış kodu ile yapmak istediğinizi söyleyin.

Ürün bedeli iadesi

Satıcı ürünü teslim aldığına dair onay verdikten sonra ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iade tutarının kartınıza yansıması 3-7 iş günü sürebilir.

Anlaşmalı kargo firmaları hangileridir?

Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'e göre internet ortamında yapılan satışlarda tüketicinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden ürünü iade edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Destek için Bize Ulaşın 0850 241 0007

Bize Yazın destek@adres7.net

Mesajınız 24 saat içinde yanıtlanacaktır.

Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler

  • İstek üzerine özel olarak üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Alıcı tarafından ilk kez açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, BluRay DVD, CD ve Kaset vb).
  • Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
  • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.
  • Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar.